Leki na stres

Jeśli masz problemy z ciągłym stresem nie musisz od razu sięgać po tabletki!
Wielu ludziom się wydaje, że wystarczy wziąć garść leków homeopatycznych, uspokajających, czy jeszcze innych i na drugi dzień obudzą się rześcy i wypoczęci. Pozbawieni wszelkich napięć i niepokojów.
Jeszcze gorszym rozwiązaniem jest alkohol. Szklanka wódki pomoże nam zapomnieć o problemach tylko na kilka godzin, ale rano obudzimy się mając na karku te same zmartwienia i jeszcze dodatkowo kaca.
Prawda jest jednak taka, że to nie proszki są najlepszym lekarstwem na stres, i broń Boże nie alkohol. Proszki czasami pomagają, ale z reguły leczą krótkotrwale, i leczą jedynie skutki stresu. Nie leczą natomiast przyczyn. Zalewanie robaka nie pomaga wcale.
Ażeby wyleczyć przyczyny powstawania stresu musimy odnaleźć jego źródło. Po prostu zidentyfikować i określić, co tak naprawdę nas denerwuje. A do tego potrzebna jest pomoc psychoterapeuty. W przypadku problemów lżejszych, lub takich, które dopiero się zaczynają dziać w naszym umyśle, czasami wystarczą plotki z przyjaciółką lub też wyjście na jedno piwo z kolegą. I zwierzenie się ze swoich problemów. W wielu wypadkach jednak konieczny jest kontakt ze specjalistą, który potrafi odkryć i wyciągnąć z nas to, co nas trapi.

W naszym społeczeństwie panuje jednak niestety w dalszym ciągu takie bzdurne przeświadczenie, że do psychologa, czy psychoterapeuty idzie ktoś niespełna rozumu. Boimy się przyznać, że byliśmy na wizycie u psychologa, bo wtedy z pewnością otoczenie nas wyśmieje.
Sprawą niezwykle ciężką jest wytłumaczenie ludziom, iż depresja, czy nerwica jest taką samą chorobą jak grypa, czy zapalenie płuc. Chorobą, z którą należy udać się do lekarza.
Przełamywanie tego stereotypu myślowego dopiero u nas raczkuje, i minie pewnie jeszcze kilka ładnych lat zanim przeciętny Kowalski będzie bez żenady i wstydu rejestrował się do psychoterapeuty.
Dobry specjalista od spraw duszy – jak często nazywa się psychologa – prawie nigdy nie zacznie naszej terapii od przepisania zestawu leków uspokajających, czy jeszcze gorzej psychotropowych.
Chyba, że przypadek jest na tyle ciężki, iż wymaga natychmiastowego wsparcia farmakologicznego.
W większości jednak przypadków farmakologia powinna być tylko dodatkiem do naszej psychoterapii.

Ażeby dotrzeć do głębi naszego stresu lekarz musi poświęcić przynajmniej kilka, o ile nie kilkanaście godzin na wywiad z naszego życia rodzinnego i zawodowego. Dopiero wtedy można postawić diagnozę, co tak naprawdę nam dolega. Jakiego rodzaju fobie nie pozwalają nam spać, podnoszą nam ciśnienie i powodują niechęć do życia. Dopiero wtedy można stwierdzić, czy przyczyną naszego „doła” jest niechęć do pracy, obawa przed niesprawiedliwym kierownikiem, czy może strach przed… wybuchowym mężem lub żoną.
Prawdziwy specjalista dopiero po długiej i wyczerpującej rozmowie, na sam koniec wizyty zaproponuje nam wsparcie w postaci melisy, czy też codziennej dawki magnezu.

Leczenie stresu trwa nierzadko całymi latami. Wrażliwa, zestresowana osoba potrzebuje, bowiem długiego okresu, ażeby oswoić sytuacje stresogenne. Potrzebuje przeżyć kilkanaście razy jedną i tą samą sytuację życiową, czy zawodową, ażeby dopiero wtedy poczuć się pewniej.

Często nasze życie jest tak zakręcone i pogmatwane, że potrzebne są w nim bardzo radykalne i drastyczne zmiany.
Nierzadko kobieta musi się rozwieść z mężem tyranem i alkoholikiem, ażeby odzyskać spokój i zacząć życie od nowa.
Albo też facet musi rzucić pracę, w której spędził 20 lat, bo inaczej ona wpędzi go do grobu.

Cały szkopuł w tym, ażeby NIE BAĆ SIĘ ZMIAN. Nawet tych drastycznych. Jeśli tylko one mogą nas doprowadzić do pozbycia się stresu musimy podjąć walkę. Walkę o uratowanie naszego zdrowia, a czasami nawet życia.

Jak-Pokonac-Stres.pl – leki czasem są dobrą metodą na stres, ale na krótką metę. Już wiesz, że leki na stres nie rozwiążą problemów. Poznaj zatem inne metody walki ze stresem – pokonaj swój stres

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>