Zajmij się czymś, co sprawia Ci przyjemność

Pamiętaj: biznes to nie wszystko. Liczy się także Twoje życie prywatne i rodzina. Powtarzamy to niemal na każdym kroku tego krótkiego poradnika, który od nas dostałeś, na różne sposoby, i będziemy powtarzali aż do znudzenia, bo to jest kwintesencja.

Powinieneś tak skonstruować swój biznes, żebyś mógł również wypoczywać. A w czasie wolnym robić to, co sprawia Ci przyjemność. Przykład? Proszę bardzo.
Jedziesz z rodziną na urlop. Jeśli musisz, to weź laptopa (no chyba, że jedziesz do Borów Tucholskich, gdzie Internet nie ma zasięgu), ale włączaj go tylko najwyżej na godzinę dziennie! A jeśli nie musisz, nie włączaj wcale. Zamiast tego idź z żoną i dzieciakami na spacer nad jezioro.

Gdy Ty wypoczywasz, firmę prowadzi Twój wspólnik, albo najbardziej zaufany pracownik, któremu możesz powierzyć kierownictwo. Tak właśnie to musi wyglądać. Sam nie dasz rady. Musi być ktoś, kto Cię zastąpi przez te dwa tygodnie, i będzie dzwonił tylko po to, żeby skonsultować się w sprawie ważnych decyzji. Tak zwane pierdoły Ciebie nie interesują na urlopie. Jeśli telefon będzie dzwonił więcej niż 5 razy dziennie – WYŁĄCZ GO. Jak Cię nie złapią na komórkę, rozwiążą problem sami. A najważniejsze sprawy spokojnie poczekają na Twój powrót.

Zawsze musisz dążyć do tego, aby starać się zachowywać równowagę pomiędzy rodziną i biznesem. Rodzina jest tak samo ważna jak Twój biznes, a nawet ważniejsza. Więc kiedy już nie musisz pracować, zajmij się swoją żoną i dzieciakami najlepiej jak potrafisz. Jeżeli dasz im z siebie wszystko, w czasie, który udało Ci się dla nich wygospodarować, oni to docenią i nie będą
potem przeszkadzać Ci w pracy. I zmniejszy się Twój stres i napięcie.

UWAGA! Nie możesz czasu wolnego poświęcać tylko na własne przyjemności, „bo Ty chcesz odreagować”. Rodzina Cię potrzebuje tak samo, jak Twoi pracownicy i współpracownicy, a może nawet bardziej. Jeżeli uda Ci się ta trudna sztuka pogodzenia rodziny z biznesem to „jesteś w domu”. Komfort psychiczny gwarantowany. Motywacja do pracy murowana.

Pozdrawiają godzący (jakoś!) rodzinę z biznesem

Piotr i Paweł Krzyworączka

PS. Niektórzy twierdzą, że własny biznes to harówka na całe życie, wrzody na żołądku, nadciśnienie, stres i wieczna gonitwa. Tak często bywa, ale nie musi tak być w Twoim przypadku.
Zaplanuj swój biznes w taki sposób, aby po kilku latach walki po kilkanaście godzin na dobę, nastał czas, gdy inni będą pracować na Ciebie. To jest cel Twojego biznesu. Powodzenia!

Jak-Pokonac-Stres.pl – zainwestuj nieco swojego czasu, zapisz się na Darmowy Poradnik i wygraj walkę ze stresem w 10 szybkich krokach pokonaj swój stres

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>