Oczekuj najlepszego

Oczekuj najlepszego. Nawet jeżeli spotka Cię rozczarowanie, czas przed nim przeżyjesz bez stresu. Ludzie mają taką dziwną naturę, że „martwią się na zapas”. To podła cecha, z którą trzeba walczyć.

Student przed ważnym egzaminem nie może sobie znaleźć miejsca z nerwów, pomimo że wszystko umie doskonale, bo uważa, że i tak nie zda. I stresuje się.
Rekrutowi idącemu na rozmowę kwalifikacyjną trzęsą się ręce, bo wydaje mu się, że nie spodoba się prezesowi firmy.
Kobieta, która jest w ciąży, przez 9 miesięcy martwi się, czy dziecko urodzi się zdrowe, nawet wtedy, gdy wyniki USG wychodzą prawidłowo.

Przykłady zamartwiania się „na zapas” można by mnożyć. Żeby przezwyciężyć tę ułomność ludzkiej natury, która nieuchronnie prowadzi do stresu, trzeba sobie raz a stanowczo powiedzieć: WSZYSTKO SIĘ UDA.
Bo niby, dlaczego miałoby się nie udać?! Jeżeli jesteśmy dobrze przygotowani do egzaminu, mamy świetne referencje na dane stanowisko, czy też nasza ciąża przebiega bez zarzutu, to dlaczego ma być źle? Musi być OK i tyle. A cały stres, który odczuwamy przed danym wydarzeniem jest po prostu głupotą z naszej strony. I absolutnie w niczym nam nie pomoże. Może tylko zaszkodzić.

Tak samo jest w biznesie. Jeżeli jesteś dobrze przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej, masz odpowiednią strategię, kapitał i właściwych ludzi – to biznes musi wypalić! Choćby gromy z nieba waliły, a ustawodawca jak na złość wprowadzał niekorzystne przepisy – wcześniej czy później,
TOBIE SIĘ UDA.

Nie ma najmniejszego powodu, żeby się stresować, bo … to nic nie daje. A wręcz przeciwnie – przeszkadza w działaniu. Jeżeli będziesz się martwić byle głupotą, to zaszkodzisz własnemu biznesowi, zdrowiu, własnej rodzinie. Zaszkodzisz samemu sobie.

A więc pozostaje tylko wytrwale pracować, i myśleć, że JESTEM SKAZANY NA SUKCES.

Pozdrawiają ci, którzy idą sukcesowi naprzeciw

Piotr i Paweł Krzyworączka

PS. Bycie optymistą jest prawdopodobnie najważniejszą rzeczą w życiu, jaką możesz zrobić. Optymiści żyją dłużej, są szczęśliwsi, więcej zarabiają, mają więcej przyjaciół, osiągają sukcesy na każdym polu. Nasz znajomy często powtarza: „Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym zapewne nic nie daje.” Nie mamy nic do dodania.

Jak-Pokonac-Stres.pl – pod tą domeną kryje się Darmowy Poradnik walki ze stresem; sprawdzone metody, praktyczne przykłady, 10 szybkich kroków jak pokonać stres

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>